«Вишити, щоб вижити»: в університеті відбувся показ унікального фільму

Вишиванка в свідомості справжнього українця ніколи не була просто одягом, елементом декору. То захист, то сила і оборона, то генетична пам’ять роду. День вишиванки, яке цього року має уже статус всесвітнього, взяло свій початок саме з Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (факультет історії, політології та міжнародних відносин): група студентів прийшли на пари у вишитому одязі, і довели своїм ровесникам, що національне – то престижно. Згодом ці студенти стали елітою краю і вони ж стали оргкомітетом офіційного свята, яке зараз відзначають відразу на кількох континентах у третій четвер травня. Тому закономірно і символічно водночас, що саме в Мармуровій залі ЧНУ в рамках відзначення ювілейного, десятого Дня вишиванки, відбувся показ повнометражного документального фільму «Спадок нації».

Це фільм, перенизаний неймовірними життєвими історіями і знаками долі, як полотно. Закопані в землю і зашиті на другому дні сумки, вишиванки ховалися у найнебезпечніший час, лише аби їх ворог не знищив. Їх передавали з країни в  країну, їх дарували, їх вишивали в знак найвищої любові – тому то справді генетичний код цілої нації, а не просто щедро прикрашений одяг.

«Вишити, щоб вижити» – саме таким девізом об’єднані історії і фільм однозначно не залишить байдужим українця.

«Ми хотіли, щоби фільм зачіпав найдорожче. Тому там не тільки етнографія, там історії людей, абсолютно неймовірні історії. Покази фільму відбуваються по всій країні і ми раді такому успіху, але ми собі поставили за мету показати «Спадок нації» обов’язково чернівецьким студентам. Бо то рідне, вони це мають бачити», – розповідає автор ідеї Леся Воронюк. Зйомки здійснювала студія “MamayMedia”, і кінострічка охоплює респондентів як України, так і зарубіжжя.

Зазначимо, що показ фільму у Чернівецькому національному університеті був абсолютно тріумфальним – зал аплодував стоячи

Іванна СТЕФ’ЮК